Szczesny Invest - domy jednorodzinne i szeregowe na sprzedaż na Kaszubach
  • Biuro sprzedaży: 83-330 Borkowo, ul. Kartuska 5A
  • 692 522 869

Jak wygląda podział domu bliźniaka?

Marzenia o własnym domu ma ogromna liczba młodych ludzi. Coraz chętniej rezygnują oni z zakupu niewielkiego mieszkania w centrum miasta na rzecz domku na jego przedmieściach. Chętnie korzystają przy tym z ofert deweloperów oferujących tak zwane bliźniaki, czyli dwa mieszkania w jednym domu. Jak w praktyce wygląda podział takiego bliźniaka? Warto to wiedzieć przed zakupem.

 

Bliźniaki – hit na rynku nieruchomości

 

Ogromny boom na rynku nieruchomości trwa! Polacy coraz lepiej zarabiają, status ich zatrudnienia jest pewności, rośnie więc również zdolność kredytowa, a także odwaga do podejmowania zobowiązań. W prostej linii przekłada się to na większe zainteresowanie zakupem własnej nieruchomości. Coraz powszechniej rezygnują przy tym z zakupu mieszkania w mieście, na rzecz domu w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej. 

 

Domy bliźniacze to nic innego, jak połączone ze sobą domy o niewielkiej powierzchni, które posiadają jedną wspólną ścianę. Rozwiązanie to cieszy się tak ogromną popularnością, głównie ze względu na atrakcyjne ceny, które deweloperzy proponują. Kwota, którą należy przeznaczyć na zakup takiej nieruchomości, nie wystarczyłaby na wybudowanie domu na własnej działce, a nawet zakup większego mieszkania w mieście.

 

Jak wygląda podział bliźniaka?

 

Przed podjęciem decyzji o zakupie domu bliźniaka, wielu potencjalnych właścicieli zadaje sobie pytanie, jak wygląda podział takiego domu. W praktyce wygląda to tak, że jeden budynek znajduje się na dwóch działkach. Punktem wspólnym obu nieruchomości jest ściana, która jest jednocześnie granicą obu działek.

 

Obie działki, a także oba domy są przedmiotem osobnej własności. W wielkim skrócie, decydując się na zakup domu bliźniaka, kupujemy prawo do własności domu wraz z otaczającą go działką. Pozwala to samodzielnie dysponować i wykorzystywać zakupionym terenem, bez konieczności konsultacji z sąsiadem.

 

Wróć do bloga