Szczesny Invest - domy jednorodzinne i szeregowe na sprzedaż na Kaszubach
  • Biuro sprzedaży: 83-330 Borkowo, ul. Kartuska 5A
  • 692 522 869

Dom wolnostojący – wygoda i nowoczesność

Każdy ma własne wyobrażenia na temat swojego idealnego domu. Wiemy, jak będzie wyglądał, w jakiej będzie okolicy i jakich sąsiadów będziemy mieli za płotem. Nadeszły czasy, kiedy wyobrażenia stają się rzeczywistością i realnie możemy dostać to, o czym marzymy.

Nowoczesność w minimalizmie

Współczesne projekty domów wykorzystują przede wszystkim proste i funkcjonalne rozwiązania, biorąc pod uwagę potrzeby i wygodę klientów. Najczęściej są to domy o regularnych kształtach, bez zbędnych detali, dzięki czemu klient nie ma praktycznie żadnych ograniczeń w zagospodarowaniu jego przestrzeni, a harmonijny wygląd wpływa pozytywnie na jego poczucie estetyki. Nie oznacza to jednak, że przy projektowaniu domu klient nie może uczestniczyć. Jeśli zabudowa jest w fazie początkowej (planowanie), jest możliwość wspólnego zaplanowania bryły budynku, wyboru koloru elewacji czy rozplanowania pomieszczeń.

Swoboda wyboru

Niewątpliwą zaletą domów wolnostojących jest możliwość wybudowania ich nawet na najmniejszej działce. Kupując działkę mamy możliwość jej zagospodarowania tak, aby dom był funkcjonalny, przestrzenny i wygodny, a zarazem miał wyznaczoną przestrzeń rekreacyjną. To już od nas wtedy zależy czy zdecydujemy się tylko na trawnik, urządzimy finezyjny ogród, wybudujemy taras, altanę czy przeznaczymy to miejsce na plac zabaw dla dzieci.

Kupno domu wolnostojącego niweluje także problem z sąsiadami. Możemy wybrać takie miejsce, które będzie z dala od innych domów. Jeśli jednak domy będą ze sobą sąsiadować, to działki są tak podzielone aby zminimalizować dyskomfort z tego wynikający.

Choć projektowanie domu jest kuszącym pomysłem, to jednak bywa to bardzo kosztowne. Dlatego wiele osób decyduje się na wybór gotowych już projektów, albo korzysta z usług firm deweloperskich, które mają bogatą ofertę domów wolnostojących na sprzedaż. Często domy te są usytuowane w cichej, spokojnej okolicy otoczonej zielenią, z dala od miejskiego zgiełku. Kupując taki dom niewątpliwie zyskujemy poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Wróć do bloga